„Lėtoji mada“

"Care for your clothes. Like the good friends they are" (Joan Crawford)
“Rūpinkis savo rūbais taip lyg jie būtų jūsų geri draugai” (Joan Crawford)

Laimei susidomėjimas lėtąja mada kaip ir tvariu gyvenimo būdu kasdien vis auga. Kas žmones traukia domėtis ir kartais išleisti daugiau pinigų šiai mados krypčiai atstovaujančiam rūbui ar aksesuarui? Dauguma nusprendusių žvalgytis ir rinktis iš lėtosios mados siūlomo asortimento žino, jog drabužių gamyba turi itin didelį poveikį mūsų aplinkai. Vien Amerikoje kas metus yra išmetama apie 15 milijonų tonų tekstilės. Absurdiška yra tai, jog šis kiekis ne tik teršia aplinką kaip atliekos, bet jau nuo pat pradžios visos gamybos metu iššvaistyti milžiniški kiekiai resursų. Siekdami parodyti visos žalos mastą pateikiame šiek tiek statistikos:

–          Drabužių ir tekstilės industrija- antra didžiausia aplinkos teršėja po naftos gamybos;

–          Apie 20 % pasaulyje iššvaistomo vandens priskiriama mados industrijai. 20 000 litrų vandens reikia 1 kilogramo medvilnės gamybai, iš kurio galima apytikriai galima pagaminti vienus marškinėlius ir vieną porą džinsų;

–          Naudojant perdirbtą medvilnę sutaupoma 20 000 litrų vandens, kurie būtų išvaistomi medvilnės auginimui;

–          Auginant medvilnę yra sunaudojama 24% insekticidų( pesticidai vabzdžiams naikinti), 11% pesticidų ir 3% visos pasaulio ariamos žemės;

–          Mados industrijos pasekmės sudaro 10% šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Kitas itin svarbus lėtosios mados kriterijus tai sąžiningas atlygis darbuotojams gaminantiems rūbus bei aksesuarus. Taip siekiama atsisakyti darbuotojų išnaudojimo, gerbti jų teises, orumą ir prisidėti prie saugumo užtikrinimo.

Apibendrinant, norint prisidėti prie lėtosios mados augimo svarbu nustoti remti masinės industrijos prekinius ženklus, daugiau domėtis vietiniais butikais, pradėti pirkti dėvėtus drabužius ir atsižvelgti į medžiagas iš kurių pagamintas drabužis.